Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Nenávratný finančný príspevok na vodozádržné opatrenia v našej obci

VIDEO
Dátum: 08.10.2021
Autor: Starosta obce
Počet videní: 118
Nenávratný finančný príspevok na vodozádržné opatrenia v našej obci

Obec Teplička získa na realizáciu projektu 100 244 EUR.

Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky, riadiaci orgán pre operačný program kvalita životného prostredia dňa 7.10.2021 schválilo nenávratný finančný príspevok pre našu obec na projekt Vodozádržné opatrenia v obci Teplička.

Celkové náklady na realizáciu projektu vo výške 105 520 € Ministerstvo podporí sumou 100 244 €. 

Projekt vodozádržných opatrení je rozdelený na dve časti:

1. Retenčný systém na cintoríne

2. Bioretenčné opatrenia v centre obce

Retenčný systém je na cintoríne obsahuje tri podzemné nádrže na zachytávanie dažďovej vody zo strechy domu smútku, ktorá sa bude využívať na polievanie hrobov  a zavlažovanie cintorína.

Bioretenčné opatrenia v centre obce obsahujú podzemnú nádrž na zachytávanie vody zo strechy Hasičskej zbrojnice, vodný prvok – jazierko do ktorého bude cez potrubie a imitáciu prameňa privedená voda z terajších prameňov z časti Riveň, vegetačný plot a dažďová záhrada s odvodňovacím žľabom z cesty. Súčasťou projektu je aj rekonštrukcia časti cesty od križovatky k odbočke na Riveň v rozsahu 500 m2.

Realizáciou vodozádržných opatrení pokračujeme v už začatých, alebo zrealizovaných aktivitách v centrálnej časti obce. Výstavbou budovy komunitného centra, existujúcim multifunkčným ihriskom, realizáciou plochy pre zimné a letné korčuľovanie, realizáciou vodozádržných opatrení, zrekonštruovanou budovou Hasičskej zbrojnice, kostolom a jeho nádvorím vznikne jedna veľká centrálna obecná zóna našej obce. 

Ďakujem Ministerstvu životného prostredia za podporu nášho projektu vodozádržnýh opatrení v našej obci Teplička.

Peter Lačný, starosta obce  

Video