Obec Teplička
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Infraštruktúra v chatovej osade

Infraštruktúra v chatovej osade
Vyriešený

Podnet:

Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať, či obec neuvažuje oprave ciest v chatovej oblasti Teplička - vybudovanie asfaltových ciest. Chatári v tejto lokalite platia obrovské dane a nie je tam ani vodovod, ani kanalizácia a biedne verejné osvetlenie. Údržba ciest - 0 bodov. Za čo platíme vôbec dane? Veľmi kvitujem, že sa aspoň skultúrnil zber odpadu a je možné ho recyklovať. Tiež by bolo vhodné vybudovať v chatovej osade bufet s mini potravinami, čo by pomohlo aj miestnemu turizmu.

Ďakujem

Odpoveď:

Dobrý deň, 

ďakujeme za podnet, ktorý ste pridali na stránku obce Teplička. Vážime si Váš podnet a odpovedáme naň v tomto znení:

Obec Teplička si je vedomá zlého stavu ciest v chatovej osade Teplička. Zlý stav ciest, či je to v obci Teplička, alebo v chatovej osade, je možné riešiť len zvýšenou investíciou do obnovy ciest.

Z chatovej osady je pre obec Teplička nasledovný príjem v roku 2020:

Daňové poplatky: 5 484,82 €

Poplatky za odpad: 2 811,30 €

SPOLU príjem z poplatkov za chatovú osadu: 8 296,12 €

Z uvedených prostriedkov obec Teplička realizuje zber odpadu, úpravu ciest a kosenie trávnatých porastov. 

Hlavná cesta v chatovej osade je dlhá 1 500 m. Cesta od vstupu do chatovej osady po časť pri kríži pri družstve, t.j. prístupová cesta je dlhá 1 000 m. Ak by sme chceli v chatovej osade vybudovať novú cestu v týchto úsekoch, náklady na ňu sú odhadované na cca 130 000 €.

Z uvedeného vyplýva, že z bežného rozpočtu obce je možné realizovať len čiastočné úpravy existujúcej cesty.

Obec Teplička neustále hľadá možnosti riešenia pre lepšie cesty v obci aj v chatovej osade. Jedným  zo spôsobov je aj finančný fond obce na realizáciu cesty, do ktorého by prispievali samotní vlastníci chát. Obec Teplička bude riešiť aj samotné prenajímanie chát, z ktorého žiaden vlastník chaty neplatí poplatok za ubytovanie. Ten by mohol byť jedným zo zdrojov na financovanie ciest.

Napriek vysokej sume na investíciu do ciest verím, že sa nám spoločnými silami podarí získať dostatočné finančné zdroje na vybudovanie hlavnej cesty a prístupovej cesty v chatovej osade.

Ešte raz ďakujem za podnet a prajem veľa príjemných chvíľ strávených v chatovej osade Teplička.

Peter Lačný, starosta obce Teplička

Budte prvý a pridajte inzerát

Pridanie inzerátu

Facebook

Odber noviniek